نوزده تا بیست و سه ماهگی

از کسرا بگم که بی اندازه شیطون و بازیگوش شده. از لحظه ای که بیدار میشه تا وقتی به زور میخابونیمش، لحظه ای رو واسه بازی و کنجکاوی از دست نمیده.

وضعیت غذا خوردنش مثل قبله... در حد نیاز و گاهی خیلی کمتر! فقط در حدی که ضعفش برطرف بشه. برعکس انرژیش برای دویدن و بازی تموم نشدنیه.

توی راه رفتن از روزی که اولین قدم ها رو برداشت خیلی سریع پیشرفت کرد و  تقریبن گرفتاریم بیشتر شد. چون به همه جا سر میزنه و سریع تر شده و ضمنن خیلی جاها که قبلن از چشمش دور بود الان میبینه و دستش به بعضی وسایل میرسه.

اولین کنجکاوی ها رو به محض اینکه مستقل شد از آشپزخونه شروع کرد: کابینت ها و ظرف ها و ... بعد از اون سراغ کشوها و کمدها و قفسه ها....

تا الان خدا رو شکر اون مراحل رو رد کرده و دیگه میدونه برای هر کاری باید کجا بره و چیکار کنه. شکر خدا چون از روز اول هیچ وسیله ای رو از دستش جمع نکردیم الان به اکثر وسایل کاری نداره جز یکی دو موردی که نمیدونم چرا براش جالبه: هدفون موبایل، قاشق ها  خودکار و ماژیک

به نسبت بچه های هم سن و سال و چیزهایی که شنیدم تا این مرحله تلفات کمی دادیم. جز یک ظرف ادویه که شکست و چند جای مبل که با خودکار و ماژیک نقاشی کرد.

در مورد حرف زدن پیشرفتش خیلی کنده، هنوز تقریبن حرف معنی داری نمیگه جز چند کلمه:

بابا... د د ... پ پ ... علی... دایی... ب ب ... دو (2) د (وقتی ازمون میخاد لباسشو از تنش دربیاریم) و ... او (آب!!!)

ولی در عمل خیلی بیشتر میفهمه. مثلن وقتی میگم دوتا ماشین بیار به تعداد دو دونه میاره. یا هر کاری که ازش میخایم سریع انجام میده. 

...

و عکساش:

 

 

 

 

داره رنگ ها رو یاد می گیره:

در حال خرابکاری... و وقتی خودکارو ازش گرفتم:

عشق تی وی شده و سی دی های تکراری رو هزار بار با دقت میبینه

پ.ن: باورم نمیشه طلسم وبلاگ شکست! انگار یه کوه کندم. لبخند

/ 6 نظر / 131 بازدید
مینا داداشی

خیلی خیلی عالی بود خوشحالم که برگشتی

مامان سام

اوه به به آزاده جون بالاخره دل رو زدی به دریا. ما هم از دستت ناراحتیم که دیر به دیر آپ می کنی. عزیزم ماشاءالله کسرا جونم چقدر بزرگ شده. چهره ش هم جذاب تر و ملوس تر شده. از ته دل دعا می کنم که خدا بهتون یه عالمه وقت اضافه بده که زود به زود آپ کنید. ?? کسرا جون عزیزم رو ببوس??????????????

مامان محمد صادق

اازاده جون خسته نباشی عزیزم با کار معلومه خیلی سخت میشه اپ کرد الهی قربونش برم من انقد بانمک شده معلومه به نقاشی خیلی علاقه مند [بغل][قلب][ماچ]

کوثر

سلام آزاده جون به شدت غیبت داری!!! کسرای ناز حتما خیلی تغییر کرده زنده باشه